Ortopedzi zalecają wiele różnych urządzeń

Nasze kończyny ulegają bardzo często urazom. Czasami sami się do tego przykładamy poprzez ich osłabienie, jednak czasami może dojść do kontuzji, która pojawi się niespodziewanie. Jakby nie było, z pewnością potrzebna będzie wizyta u ortopedy, a on po przeprowadzeniu odpowiedniego badania, będzie w stanie nam powiedzieć, w jaki sposób możemy sobie poradzić z tą przypadłością.

Nie musimy być unieruchomieni

Ortopeda po dokładnym przeprowadzeniu badania, powie nam, na ile nasza kontuzja jest groźna i czy konieczne będzie całkowite unieruchomienie nas. Jeżeli okaże się, że możemy sobie pozwolić na delikatną aktywność, na jakieś spacery, to z pewnością usłyszymy od lekarza, jakie akcesoria mogą nam w tym pomóc. Może się wówczas okazać, że niezbędne będą kule rehabilitacyjne, na których będziemy mogli opierać ciężar ciała, a to będzie oznaczało, że nie będziemy obciążać chorej nogi. Z drugiej strony, jeżeli przyplącze nam się uraz dłoni, to mogą okazać się niezbędne ortezy nadgarstka. Lekarz wówczas pomoże nam wybrać tą najlepszą, która w odpowiedni sposób będzie spełniała swoje zadanie i która jednocześnie nie będzie powodowała nadmiernego ograniczania naszych ruchów.

Koniecznie musimy popatrzeć jakie mamy tutaj możliwości, jakie nowości medyczne są nam proponowane. Nie zawsze problemy z kończynami muszą się kończyć naszym wielotygodniowym pobytem w domu. Może się okazać, że przy skorzystaniu z odpowiednich akcesoriów, swobodnie będziemy mogli się poruszać po mieści.

2 Komentarze

  1. Nie raz korzystałem już z takich kul

  2. Zastanawiałam się, jak mogę chronić swój nadgarstek

Skomentuj

Your email address will not be published.


*