Warto się przygotować

Czasami jest tak, że musimy się zająć kimś bliskim, kto już nie jest w stanie sam zadbać o swoje zdrowie. Może się jeszcze okazać, że taka osoba będzie miała też problemy z samodzielnym poruszaniem się i nie będzie mogła wstawać z łóżka. To oznacza, że zanim podejmiemy się całodobowej opieki nad taką osobą, powinniśmy się odpowiednio przygotować do jej przyjęcia w naszym domu.

Co możemy wypożyczyć?

Jeżeli wiemy już, że ma z nami zamieszkać ktoś, kto nie może sam się poruszać, to z pewnością powinniśmy zobaczyć, w jakiej cenie oferowane są wózki inwalidzkie. Może się okazać, że ich wynajem będzie proponowany w całkiem przystępnej cenie, ale też może się okazać, że jeżeli wszystko na spokojnie policzymy, to dojdziemy do wniosku, że jednak bardziej będzie nam się opłacało kupienie takiego wózka. Dodatkowo dla takiej osoby powinno być przygotowane odpowiednie łóżko, a to oznacza, że trzeba porównać ofertę na łóżka rehabilitacyjne. Tylko wtedy będziemy mogli trafić na takie, które będzie proponowane w przystępnej cenie. Co więcej, takie łóżka proponowane są z pilotem i bez, a także z możliwością opuszczania barierki, więc warto patrzeć nie tylko na cenę, ale także na funkcje, które są nam tutaj oferowane.

Koniecznie zobaczmy jakie akcesoria będą nam potrzebne, jeżeli będziemy mieli się zajmować osobą, która nie jest w stanie już się samodzielnie poruszać. Im lepiej się do tego przygotujemy, tym łatwiej będzie nam przychodziła taka opieka i tym łatwiej będzie nam wykonywać wszystkie niezbędne czynności.

2 Komentarze

  1. Właśnie szukam takiego łóżka rehabilitacyjnego

  2. Skorzystałam z takiej wypożyczalni, to super pomysł

Skomentuj

Your email address will not be published.


*